Teden otroka je projekt Zveze prijateljev mladine Slovenije. Začne se vsak prvi ponedeljek v oktobru in traja sedem dni.

V Tednu otroka potekajo v vseh večjih krajih po Sloveniji različne dejavnosti za otroke, ki jih organizirajo društva, vrtci in šole. Letošnja tema je PROSTI ČAS. Poslanico je napisal Feri Lainšček. Učenci 7. a so tokratno uro oddelčne skupnosti preživeli malo drugače. K uri so lahko prinesli družabne igre in uživali v igranju le-teh.

Znano pa je tudi, da mladi vedno večji del prostega časa preživljajo za računalniki, tablicami in pametnimi telefoni. Pa spadajo v to skupino tudi naši sedmošolci?!

Prosti čas mi pomeni sprostitev, druženje in počitek. (Tibor Novak)

V prostem času rad kuham, rišem, včasih pa ga preživim tudi pred elektronskimi mediji. (Silvo Topolovec)

Prosti čas mi pomeni veselje in je čas, ki hitro mine. Preživljam ga z družino in prijatelji. (Robert Skok)

V prostem času se družim s prijatelji in družino. (Cene Grbavac)