NOČ KNJIGE

Tudi letošnje leto smo se pridružili vseslovenskemu projektu  Noč knjige. 23. 4. 2018 smo namreč s popoldanskimi dejavnostmi obeležili svetovni dan knjige.

Ob 16.00 smo se v šolski jedilnici zbrali učenci od 1. do 5. razredi, tisti, ki radi beremo in smo opravili bralno značko. Vse prisotne je pozdravila podravnateljica ga. Ankica Pikula in nam predstavila dnevni red. Po uvodnem delu smo se prestavili v večnamenski prostor, kjer smo prisluhnili zanimivemu potopisnemu predavanju ge. Pikula, ki se je med zimskimi počitnicami skupaj s člani Društva Za boljši svet potepala po Afriki. Nato sta sledila odmor in popoldanska malica, da smo lažje nadaljevali delo v delavnicah. Razdelili smo se v tri skupine. Vsak udeleženec je bil vključen v tri delavnice, in sicer v glasbeno, ustvarjalno in literarno delavnico. Čisto na koncu pa smo še rešili delovni list, kjer smo preverili, kaj smo se novega naučili, ter zapisali svoje vtise. Vse delavnice so bile povezane z Afriko. Prav tako je bila v stilu Afrike tudi okusna sadna večerja.

Po večerji smo se polni čudovitih vtisov zbrali v avli šole, kjer so nas pričakali starši in nas odpeljali domov.

Miha Vaupotič, 5. a

(fotogalerija)