Pod okriljem Eko šole smo že drugo leto sodelovali v enem najstarejših ozaveščevalnih projektov za otroke in mlade v Sloveniji – v projektu, ki smo ga na šoli poimenovali EKO PAKET ZA EKO PLANET. Učenci prve triade so v podaljšanem bivanju raziskovali, zakaj je pomembno pravilno ločevanje, zlaganje in odlaganje odpadne kartonske embalaže za mleko in sokove ter kateri novi izdelki nastanejo iz recikliranega tetrapaka. Sodelovali smo tudi v nagradnem natečaju in ustvarjali iz odpadne KEMS…nastal je NAKIT, s katerim smo se med več kot 1392 kreativnimi izdelki v petih starostnih skupinah uvrstili med zmagovalce v svoji starostni skupini. Nagrado za 2. mesto smo prejeli v soboto, 17. marca 2018, na zaključni prireditvi projekta Eko paket na sejmu Altermed v Celju.

Tamara Mlakar, mentorica projekta Eko-paket