ČUDEŽNI GRM JAGOD

 Nekoč je živel siromašen kmet s tremi sinovi. Pri hiši so imeli grm jagod, ampak vsako jutro je ena jagoda manjkala.

Nekega dne se je kmet odločil, da gre najstarejši sin stražit. Vzel je puško in stražil celo noč, a zjutraj je spet ena manjkala. Drugo noč je šel stražit srednji sin. Tudi on ni nikogar ujel. Najmlajši pa je rekel, da če sta starejša brata tako nesposobna, gre sam v gozd. Ko je hodil, je srečal medveda. Medved ga je vprašal, če ima kaj vode in hrane. Deček je medvedu dal malo kruha in vode. Medved ga je nato odpeljal do votline in mu rekel, da ko bo vstopil, bo zagledal v kletki polno muck. Vzel je najlepšo in jo pokazal medvedu. Medved je dejal, da jo mora postaviti pod grm.

Deček je storil, kar je rekel medved. Tako nikoli več ni manjkala nobena jagoda.

 Nina Lorber, 4. a