DELAVNICE ZA NADARJENE UČENCE

V petek, 16. 3. 2018, so na OŠ Hajdina potekale delavnice za nadarjene učence. Tudi tokrat je na srečanju sodelovalo kar šest osnovnih šol, in sicer OŠ Hajdina, OŠ Cirkovce, OŠ Breg, OŠ Kuzma in OŠ Kidričevo s podružnico Lovrenc na Dr. polju. Letos je bila tema delavnic bolj po okusu zgodovinarjev, saj smo skozi delavnice spoznavali kulturno dediščino različnih krajev. Učenci smo lahko izbirali med kar veliko različnimi delavnicami, ki so kulturno dediščino predstavljale vsaka na svoj način, na primer s plesom, z barvanjem rumenk, z izdelovanjem rož, košaric, nakita … Po delavnicah smo se pripravljali na predstavitve. Predstavljali smo se po naključnem vrstnem redu, zaključila pa je plesna delavnica s plesom tudi za vse druge udeležence delavnic. Po utrujajočih, poučnih urah in seveda večerji pa smo se odpravili spat. Prenočili smo v učilnicah in dokaj hitro nam je uspelo zatisniti oči.

Jutro ravno ni potekalo najbolj živahno, saj smo bili še vedno utrujeni od prejšnjega večera. Zajtrk nam je dobro del in vsi veseli, polni novih informacij, smo se napotili proti domu. Za nami so še ene delavnice in cilj druženja z drugimi učenci je bil nedvomno dosežen.

Tina Aubelj, 8. a

Fotoutrinki