Učiteljice in učenci prve triade smo se ob svetovnem dnevu živali, 4. oktobra, odločili, da organiziramo dobrodelno akcijo in povabimo vse, ki jim ni vseeno za zavržena in trpinčena bitja, da se nam pridružijo in pomagajo mariborskemu zavetišču za živali. Tako smo se lotili zbiranja hrane, starih odej, brisač, peska za mačja stranišča, priboljškov, pa tudi kakšna mehka posteljica, igrača in posoda za hranjenje se je našla. Predstavnika iz mariborskega zavetišča, ki sta nas obiskala 17. oktobra, sta bila zbranega izredno vesela, saj se v zavetišču nenehno srečujejo s pomanjkanjem določenih stvari. Predstavila sta delo zavetišča in se z učenci pogovorila o odgovornem lastništvu do živali. Posebno sta poudarila pomen kastriranja in steriliziranja muc, pa tudi psov.

Učenci so povedali, da ni lepšega občutka, če veš, da si lahko pomagal, polepšal ali celo rešil življenje neki živali.

V imenu vseh kosmatincev zavetišča se nam predstavniki mariborskega zavetišča za izkazano naklonjenost iskreno zahvaljujejo, prav tako pa se učiteljice zahvaljujemo vsem, ki ste kakorkoli pomagali. Zavedamo se, da je odgovoren odnos do živali treba graditi že zgodaj in da smo odrasli pri tem za vzgled. Še vedno pa lahko tudi sami obiščete mariborsko zavetišče in morda razveselite katerega od njihovih varovancev, tako s sprehodom kot s posvojitvijo. Zatorej, ne odvrzite starih odej, brisač …, ampak jih raje podarite živalim.

Učiteljice I. triade

IMG_1745

(fotoutrinki)