STROKOVNA EKSKURZIJA NADARJENIH UČENCEV OŠ KIDRIČEVO IN OŠ CIRKOVCE

V četrtek, 7. 5. 2015, smo se ob 20.30 zbrali pred šolo. Odpeljali smo se v Cirkovce, kjer smo pobrali učence tamkajšnje šole. Nato smo zavili na avtocesto in se vso noč, okrog 10 ur, vozili skozi Avstrijo v Nemčijo. Vmes smo imeli nekaj kratkih postankov in ob 7. uri smo prispeli v mesto Ravensburg. Ogledali smo si mesto in se podali v zabaviščni park Spieleland Ravensburg, kjer smo preživeli zelo zabavnih pet ur. Tam smo imeli tudi kosilo, nekateri pa smo si celo naredili tudi svojo lastno čokolado. Nekoliko utrujeni smo se odpravili do hostla, kjer smo se namestili v sobe in odšli na večerjo. Po večerji smo se peš odpravili do Bodenskega jezera, kjer smo v mestu Friderichschafen ob Bodenskem jezeru imeli tudi nekaj prostega časa. Po vrnitvi v hostel smo trdno zaspali.

Zjutraj smo se zbudili ob sedmih, spakirali kovčke, pospravili sobe in odšli na zajtrk. Po zajtrku smo zapustili hostel in se odpeljali v Švico, kjer smo si najprej ogledali festival znanosti. Tam smo imeli dve uri časa, da smo si sami ogledali festival in videli veliko zanimivega. Ker je bil čas za kosilo, smo se odpravili v mesto, kjer smo se najprej pošteno najedli v Mcdonaldsu, nato pa prosti čas izkoristili za nakupovanje in ogled mesta. Ogledali smo si tudi grad in Renske slapove, nato pa se počasi odpravili nazaj proti Sloveniji, kamor smo se vrnili v nedeljo zgodaj zjutraj.

Lea Lobenwein in Tjaša Čuš, 8. b