IZLET ZA NADARJENE UČENCE V BENETKE IN VICENZO

V četrtek, 31.5.2018, smo se nadarjeni učenci obeh osnovnih šol v občini podali na tako težko pričakovani izlet v Vicenzo in v eno turistično najbolj zanimivih mest, v Benetke.

Res je, da smo se odpeljali proti cilju malce čez drugo uro zjutraj, ampak vse te ure, ki smo jih s tem zgodnjim odhodom pridobili, na koncu niso bile zaman. Naša prva postaja je bilo mesto Vicenza , kjer smo pričakali umetnika, ki prihaja prav iz Kidričevega, Jerneja Forbicija. Malce smo se z njim pogovorili, nato pa nas je pospremil do grafične delavnice, kjer pa smo lahko pokazali svoje kreativne ideje in našo natančnost pri sami izvedbi umetnin. Malce smo bili ob koncu delavnice že utrujeni, zato nam je počitek z malico v parku (in kasneje sladoled) res prijal. Sledil je še odhod v hostel, kjer pa smo prespali eno noč. Še pred spanjem smo si privoščili prave italijanske pice iz picerije in s tem okusili pravo italijansko kulinariko, ki pa je res na visokem nivoju. Zjutraj nas je v hostlu pričakal še okusen zajtrk, kjer smo si pridobili energijo za vse, kar nas je čakalo skozi dan. Prva točka na seznamu je bila galerija modernih mozaikov. Razdelili smo se v dve skupini in popotovali iz sobe v sobo in bili, milo rečeno, navdušeni nad vsemi umetninami, ki smo jih videli. Ogled je potekal v angleščini, ampak to nas ni motilo, saj smo vadili tuji jezik in si širili besedišče. Ob koncu je za nagrado vsaka skupina dobila material za izdelavo mozaika, ki ga bomo lahko v prihodnje izdelali po svojih željah. Vožnja v Benetke je zelo hitro minila in že prihod v to prekrasno mesto je bil čudovit. Vse te hiške na kolih in kanalih zagotovo pričarajo nasmeh in občutek veselja. Ogledali smo si Markov trg, Most vzdihljajev, Doževo palačo, zvonik v Benetkah, ki je visok kar 99 metrov, in mnogo drugega. Tudi mi smo se lahko peljali z ladjico in si ogledali znamenitosti Benetk še iz drugega vzornega kota. Za mnoge iz med nas je čas spet prehitro minil in morali smo se že odpravili proti domu. Na poti domov smo se ustavili še v Kopru na mestni plaži za kratko kopanje in v restavraciji s hitro hrano. Pred šolo smo se vrnili okrog druge ure v soboto zjutraj.

Izlet je bil nepozaben in vsi bi ga še z veseljem kdaj ponovili.

TINA AUBELJ, 8. A

Fotoutrinki