JESENSKI KROS

V ponedeljek, 30. 9. 2019, smo za učence matične in podružnične šole organizirali 1. športni dan v tem šolskem letu. Ker naša šola sodeluje v projektu Simbioza giba, ki je vseslovenski projekt na področju gibanja, rekreacije, športa, telesne kulture in medgeneracijskega sodelovanja, smo se odločili na športni dan povabiti dedke in babice naših učencev. Ob 8.20 smo se zbrali pred šolo in se odpravili proti NK Aluminij. Učenci so se skupaj z učitelji, dedki in babicami ogreli, nato pa je šlo zares. Prvošolčki so tekli na 400 metrov, 2., 3. in 4. razredi na 600 metrov, učenci od 5. do 9. razreda pa na 1000 metrov. Stari starši so glasno navijali, nekateri pa so se svojim vnučkom in vnukinjam pridružili tudi pri teku. Pred in po teku so potekale igre z žogo in štafetne igre. Vmes je sledilo tudi presenečenje, ko smo zaplesali pod strokovnim vodstvom. Na koncu so bila najboljšim podeljena priznanja, prav tako pa smo podelili tudi pokal najhitrejšemu tekaču in tekačici. To lovoriko sta letos osvojila Vera Veronika Muršec (8. b) in Cene Grbavac (8. a).

Po podelitvi smo za seboj počistiti ter odšli proti šoli, kjer nas je v športni dvorani čakala predstavitev karateja.

Preživeli smo krasen, sončen in športno obarvan dan, ki je še bil toliko lepši tudi zaradi obiska dedkov in babic.

Jasna Medved

(fotoutrinki)

 

1. športni dan – videoutrinek