KULTURNI DAN V GLEDALIŠČU

V torek, 11. 2. 2014, smo imeli učenci od 5. do 9. razreda kulturni dan. Odpravili smo se v Mestno gledališče Ptuj. Odhod izpred šole je bil ob 8.45. Ogledali smo si predstavo z naslovom Pravljično srce. V predstavi sta nastopila najstnika, moški in ženska, ki sta razpredala o svojih težavah. Predstava je trajala eno uro. Po predstavi smo se odpravili v šolo, kjer smo še poustvarjali. Učenci, ki obiskujejo likovni krožek in likovno snovanje, so ustvarjali v likovni učilnici, ostali pa so poustvarjali v matičnih učilnicah. Pisali smo zgodbe, pesmi, haikuje ter dramska besedila.

 Vesna Smolinger in Diana Čeh, 7. a

Šolsko novinarstvo

Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V Sloveniji smo tudi letos na šolah obeležili dan slovenske hrane s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. S tradicionalnim slovenskim zajtrkom nam želijo v osnovnih šolah in vrtcih približati pomen lokalno pridelane in predelane hrane, zdravega načina prehranjevanja in nas spodbuditi, da bi kupovali lokalna živila. Tudi na naši šoli smo v petek, 15. 11., zajtrkovali kruh, maslo, med in jabolko ter popili skodelico toplega mleka. Z učitelji smo govorili o pomenu zajtrka v prehrani, o pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega porekla, o pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo, o okolju, o gospodarskih dejavnostih ter o pravilnem ravnanju z embalažo. Zelo pomembno je tudi splošno ozaveščanje ljudi o pomenu zdravega načina življenja vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

Dejavnosti in teme, ki so jih na ta dan obdelovali učenci:

–  6. razred: ogled mlina Korošec v Zabovcih,

– 7. razred: zdrava prehrana – delavnica,

– 8. razred: med in satovje,

– 9. razred: hrana in prehrana.

Ob koncu tehniškega dneva pa smo še prisluhnili predavanju o zdravi prehrani.

  Aljaž Jabločnik, 9. b

                                                                                                                  Šolsko novinarstvo