MLADI USTVARJALCI ZNOVA NA ULICAH ŠKOFJE LOKE

V petek, 1. 10. 2021, so ulice Škofje Loke znova zasedli mladi ustvarjalci, učenci slovenskih osnovnih šol, med njimi tudi devetošolke MIA DOMAJNKO, LAURA LUPINŠEK in TIJA TAMŠE. Udeležili smo se Male Groharjeve kolonije. Ker je lanska likovna kolonija zaradi neugodnih epidemioloških razmer potekala na daljavo, smo se je letos še toliko bolj razveselili. Učenke so si najprej izbrale svoj motiv, ki jih je na škofjeloških ulicah in trgih ogromno. Vsaka se je lotila ustvarjalnega dela po svoje, v svojem stilu in v izbrani likovni tehniki. Po šestih urah ustvarjanja na prostem, pod stalnim budnim očesom mimoidočih in likovnih mentorjev, so učenke zadovoljne, tudi malo utrujene, končale delo. Ob koncu so svoja dela oddala v Sokolskem domu, kjer smo si ogledali tudi razstavo otroških likovnih del, nastalih na lanski Mali Groharjevi koloniji na daljavo.

Vsem ustvarjalkam čestitam za samostojno in prizadevno delo!

Mentorica: Aleksandra Vidovič

 

FOTOUTRINKI