MALA GROHARJEVA KOLONIJA, Škofja Loka 2017

V petek, 29. septembra, je na ulicah Škofje Loke potekala Mala Groharjeva kolonija. Prireditev je tradicionalna in je namenjena učencem višjih razredov osnovnih šol, da se poskusijo v likovnem ustvarjanju na prostem. Kot vsako leto, smo letos bili tam tudi mi, učenci OŠ Kidričevo. Na likovni koloniji so sodelovali devetošolci: NICK DAJČMAN, LILI LI DOBNIK in MONIKA PLAJNŠEK. Naši učenci so se pridružili tokrat največjemu številu ustvarjalcev, saj je teh bilo preko 140, ki so iskali navdih v mestni kulisi Škofje Loke.

Ponosni smo tudi na nagrajenko lanske kolonije, TJAŠO KERIN,  ki se je s svojim likovnim delom uvrstila med deset najboljših del. Od organizatorja je prejela praktično nagrado slikarsko stojalo, nagrajena dela pa so bila objavljena na turističnih razglednicah. Ustvarjalni utrip mesta je popestrila tudi likovna ustvarjalka, akademska slikarka Maja Šubic, ki je na Mestnem trgu prikazala svoje delo – ilustracije. V Sokolskem domu pa smo si ogledali razstavo lanskih nagrajenih del.

Vsem ustvarjalcem in nagrajenki ČESTITAM!

mentorica: Aleksandra Vidovič

(fotoutrinki)

LILI LI DOBNIK, NICK DAJČMAN, MONIKA PLAJNŠEK (vsi 9.r.)