V petek, 26. maja, smo bili povabljeni na že 6. MALO LIKOVNO KOLONIJO HALOZE, ki jo pripravlja OŠ Videm v sodelovanju z Občino Videm. Tokrat so učenci ustvarjali v Zg. Leskovcu, kjer stoji Podružnična šola Leskovec. Letošnja tema ustvarjanja je bila »HALOZE SKOZI OTROŠKE OČI«. Na koloniji je sodelovalo skupno 17 učencev iz OŠ Videm, OŠ Leskovec, OŠ Markovci, OŠ Podlehnik, OŠ Žetale, OŠ Majšperk in OŠ Kidričevo. Našo šolo sta odlično zastopala osmošolca LILI LI DOBNIK in NICK DAJČMAN.

Idilična podoba haloške pokrajine in ustvarjanje na slikarsko platno ob slikarskem stojalu so učencema prav gotovo pustili bogato izkušnjo. Veliko vloženega truda in likovnega znanja mladih talentov si lahko ogledamo na slikah, ki bodo razstavljene v Domu patra Miha Drevenška na Vidmu. Otvoritev razstave bo v nedeljo, 18. junija 2017, v okviru Vidovih dni na Vidmu. Vljudno vabljeni!

Ustvarjalcema pa čestitam!

Mentorica: Aleksandra Vidovič

(fotoutrinki)