NARAVOSLOVNI DAN 6.  RAZREDOV

25. septembra smo učenci 6. razreda OŠ Kidričevo imeli naravoslovni dan. Najprej smo imeli razredno uro, nato smo pomalicali in se z avtobusom odpeljali na Turnišče.

Avtobus nas je odložil na parkirišču pri Biotehniški šoli Ptuj. Do nas sta prišli dve dijakinji, ki sta nas vodili. Razdelili smo se v dve skupini. Odšli smo do zelo velikega hrasta. Naredili smo preizkus. Preverili smo, koliko učencev  je lahko obkrožilo  hrast. Obkrožilo ga je 14 učencev. Za tem smo odšli po učni poti Pegasta sova. Pot se tako imenuje zaradi sove, ki živi v gradu ob učni poti. Hodili smo skozi gozd in si ogledovali Turniško jezero. V njem je veliko izvirov sladke vode. Prišli smo do učilnice v naravi. To je majhna jasa, na kateri so klopce. Na njih smo si  odpočili. Videli smo ostanke mlina na jezeru, kjer so nekoč mleli žito. Ko smo prišli nazaj do Biotehniške šole, je prva skupina  vozila traktor, druga  pa je odšla do  ograde z živalmi. Tam so bili pujsi, race, ovce, koze in eden poni.  Nato smo se zamenjali.

Ponudili so nam sok, pecivo in jabolka, česar smo se še posebej razveselili. Preživeli smo lep dan v naravi.

Tija Tamše, 6.a

(FOTOUTRINKI)