OBISK OTROK IZ VRTCA

V četrtek, 15. 2. 2018, in v petek, 16. 2. 2018, so šolsko knjižnico OŠ Kidričevo obiskali otroci in vzgojiteljice Vrtca Kidričevo. Zapovrstjo so se izmenjale naslednje skupine: Želvice, Žabice, Polžki, Račke, Muce, Stonoge, Čebele, Ježi, Veverice in Delfini. Otroci so si ogledali knjižnico in se seznanili z njenimi dejavnostmi, brskali so po knjižnem gradivu ter se naučili, kako ravnati s knjigo. Program je bil prilagojen starostni stopnji otrok iz posamezne skupine. Vse skupine so pozorno prisluhnile izbrani pravljici, starejši otroci pa so se tudi pomerili v uganjevanju rešitev ugank.

Otroci so v knjižnici vidno uživali in pokazali, da imajo tako doma kot v vrtcu stik s knjigo, kar je za otrokov razvoj izjemnega pomena.

Za konec pa naj dodam, da ni otroka, ki ne bi poslušal pravljice, zgodbe, pesmice. Potrebno je le najti pravo knjigo, pravi čas in mu jo ponuditi.

Želim vam veliko bralnih užitkov!

Jasna Medved

(fotoutrinki)