OTROŠKI PARLAMENT

Otroški parlament je program vzgoje otrok in mladostnikov za demokracijo. Izvaja se že od leta 1990 in spodbuja otroke k izražanju lastnega mnenja. Na naši šoli je otroški parlament potekal 31. 1. 2017 v večnamenskem prostoru. Letošnja tema je bila »Otroci in načrtovanje prihodnosti«. Tej temi so sledile štiri podteme. Učenci od 1. do 9. razreda so razpravljali in razmišljali o tem, kdo so in kakšni ljudje želijo postati, o prihodnosti, vrednotah in okolju. Učenci vseh razredov so se zelo potrudili, tako da smo bili priča izvirnim, kvalitetnim in skrbno pripravljenim predstavitvam.

Po predstavitvah se je v učilnici sestala komisija, ki so jo sestavljali razredniki od 6. do 9. razreda ter en učenec iz vsakega oddelka. Za zmagovalni razred so razglasili 8. b, na občinskem otroškem parlamentu pa bo šolo zastopal Blaž Vidovič iz 9. a, v primeru njegove odsotnosti pa Simon Žnider iz 8. b.

 Kaja Muršec, 7. a

 

OTROCI IN NAČRTOVANJE PRIHODNOSTI
KAKŠEN ČLOVEK ŽELIM POSTATI?   (več …)

(fotoutrinki)