Planinski pohod POT PO GOLTEH

pohod1  pohod2

V soboto, 24. 9. 2016, smo se z učenci planinskih krožkov  OŠ Kidričevo, podružnične šole Lovrenc, skupaj s planinskim krožkom OŠ Cirkovce, udeležili planinskega pohoda na Poti po Golteh. Naša izhodiščna točka je bil Alpski vrt. Malo smo se okrepčali in krenili na pot do spomenika na vrhu Medvedjaka. Potem smo pot nadaljevali do umetnega jezera in koče pri Treh plotih. Po postanku smo se spustili do Starih stanov in nato pot nadaljevali mimo jame Ledenice proti Mozirski koči.
Tam smo uredili planinske dnevnike in pot nadaljevali proti izhodiščni točki, Alpskemu vrtu, ki smo si ga na hitro tudi ogledali. Nato smo se malce utrujeni in polni novih doživetij odpravili proti domu. Vodnika s Planinskega društva občine Kidričevo sta bila Vladko Meglič in Ivan Kojc.

 Mentorici:
Polona Fajt in Alenka Brumen

 FOTOUTRINKI