PRAZNIČNA OKRASITEV ŠOLE

V ponedeljek, 7. 12. 2015, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda tehniški dan. V uvodni uri nam je učiteljica likovne umetnosti podala navodila, kaj bomo počeli, in praktično prikazala izdelovanje določenih izdelkov. Nato smo se razdelili v skupine in odšli po material v likovno učilnico. Šestošolci so izdelovali novoletne voščilnice, sedmošolci božična drevesa (stožce) iz papirja, osmošolci pa papirnate rozete (pregibanke). Nekaj fantov iz 9. razreda je iz stiroporja oblikovalo snežinke, devetošolke in ostali fantje pa so tiskali novoletne voščilnice in darilne vrečke v tehniki linorez ter pripravljali keramične izdelke za božični bazar. Učenci, ki obiskujejo izbirni predmet likovno snovanje, so s tempero poslikali okna v jedilnici in avli. Na koncu smo iz ostankov materiala izdelali manjše okraske in okrasili učilnice, ostali izdelki pa krasijo avlo in jedilnico.

Larisa Lampret, Blažka Škafar, Adrijana Zelenjak, 8. a
(Šolsko novinarstvo)

(FOTOUTRINKI)