PRAZNOVALI SMO DAN ŠOLE

Torek, 11. 4. 2017, je bil prav poseben dan za učence in učitelje OŠ Kidričevo in podružnice Lovrenc. Praznovali smo dan šole. Vsako drugo leto se ob prazniku dneva šole odpravimo v kino in obiščemo kulturne ustanove. Letos smo se odpravili v Maribor.

Učenci 1. triade so si v Koloseju ogledali sinhronizirano risanko Iskanje bajeslovnega otoka.

Učencu 2. triade so si najprej ogledali mesto Maribor, kasneje pa v kinu slovenski mladinski pustolovski triler Pojdi z mano.

Učenci 7., 8. in 9. razreda so najprej obiskali Muzej narodne osvoboditve Maribor. Vsak razred si je ogledal drugo zgodovinsko zbirko. 7. razredi so si ogledali kulturno dediščino in razstavo »Spomenik mariborski industriji«, 8. razredi so si ogledali razstavo »Vsakdanje življenje med okupacijo – 2. svetovna vojna, 9. razredi pa so uživali v razstavi »Muzej za mir«. Učenci so bili po ogledu zbirk dejavni tudi v delavnici. Ob 11. uri pa smo že bili nastanjeni v kinodvorani, kjer smo si ogledali romantično glasbeno dramo Deželo La La, ki je bila nagrajena s šestimi oskarji.

Larisa Lampret, Adrijana Zelenjak in Blažka Škafar, 9. a
(novinarski krožek)

(fotogalerija)