PREDSTAVA GLEDALIŠKEGA KLUBA IN UČENCEV 7. A

V letošnjem šolskem letu smo člani Gledališkega kluba in učenci 7. a ob slovenskem kulturnem prazniku 6. 2. 2023 na odru predstavili delo avtorice Nuše Komplet Peperko Zgodbe s knjižne police.

Publiki smo želeli na svojstven način predstaviti življenje knjig, predvsem dolge noči v šolski knjižnici. Le-te predstavijo klepet, ko razmišljajo, se zabavajo, izražajo neuresničene želje, kako priti do bralcev … Predvsem je zanimiva Knjiga ljudskih pesmi, ki je po duši raperka, pa Mongolsko-berberski slovar, ki je tih in star … Tu so še Leksikon, Učbenik za matematiko, Cedejka, Kartonka in Kiči. Vsaka je svojstvena v Lucijini knjižnici, ki smo jo mi preimenovali v našo knjižničarko Jasno.

Predstava je priporočljiva za otroke nad štirih let starosti.

Naši učenci so bili nad predstavo navdušeni, prav tako učenci podružnične šole v Lovrencu. Tam smo se predstavili 10. 2. 2023.

Hvala vsem, ki ste nam pomagali pri premieri, še posebej ge. Aleksandri Vidovič za pomoč pri izdelavi rekvizitov.

Mentorica: Sonja Lenarčič

Fotoutrinki