V soboto, 7. 4. 2018, smo na naši šoli pripravili kulturno prireditev, ki je bila namenjena šestdesetletnici obstoja naše šole.  Rdeča nit celotne prireditve je bila »60 let po naših stezicah«. Vso dogajanje je bilo postavljeno ob robu gozda, kjer se je gradila/nastajala naša šola. Skozi prireditev smo poudarili naše stezice, prehojeno pot, dosežke, mejnike, pridobitve, na katere smo zelo ponosni. V uvodu je vse prisotne nagovorila ravnateljica ga. Alenka Kutnjak, kasneje pa je spregovoril tudi župan g. Anton Leskovar. Za vokalno in glasbeno spremljavo so poskrbeli vsi trije zbori: otroški in mladinski zbor OŠ Kidričevo in otroški pevski zbor podružnice Lovrenc ter instrumentalisti. Kot drugi so nastopili prvošolčki, ki so se igrali skrivalnice in prikazali, s kakšnimi torbicami so včasih hodili v šolo. Naslednja točka pa je bila zelo stroga in resna, saj so učenci predstavili, kako je pouk potekal včasih. Drugošolci so simbolično prikazali gradnjo šole. Na projekcijskem platnu smo predvajali intervjuje z upokojenimi delavci šole in učitelji, ki še poučujejo dandanes in so nekdaj tudi obiskovali našo šolo. Bogate spomine naših intervjuvancev si lahko v celoti ogledate na šolski spletni strani. Sledili sta dve gimnastični točki, in sicer gimnastična točka štirih osmošolk, svoje gimnastične prvine pa so pokazali tudi mlajši učenci, ki obiskujejo gimnastični krožek. Športne točke pa so se še kar nadaljevale. Kot naslednje so nastopile navijačice. Videli smo skladne gibe in dobro razgibano koreografijo. Učenci 3. , 4. in 5. razreda so ob spremljavi harmonikaša skupaj zaplesali venček ljudskih plesov, in sicer na pesem Tam dol na ravnem polju. Za tem so devetošolci pokazali, kako pa plešemo danes. Sledil je videoposnetek, v katerem smo s kamero prikazali utrip šole in predstavili določene prostore šole. Prireditev se je zaključila s plesom in pesmijo prijateljstva. Vse utrinke tega dne najdete na spletni strani šole.

 

                                                                                                                          Tina Aubelj, 8. a

(Šolsko novinarstvo)

POSNETEK PRIREDITVE “60 LET NAŠIH STEZIC”- 7. 5. 2018

(FOTOUTRINKI)

LILI LI DOBNIK, 9. A