PROJEKT RASTEM S KNJIGO

V sredo, 6. 11. 2019, so se sedmošolci v okviru projekta »Rastem s knjigo« odpravili na Ptuj. Najprej so se sprehodili do Ptujskega gradu in si vodeno ogledali zbirki fevdalne stanovanjske kulture in orožja. Prisluhnili so tudi sošolcu, ki se je oblekel v baročno oblačilo in se predstavil kot Jakob Ernest grof Leslie. Ogledali so si še demonstracijo postopka klasične pozlate, nato pa še sami pozlatili baročni okrasek in ga odnesli domov.

Po končanih aktivnostih na gradu so se odpravili do Knjižnice Ivana Potrča. Tam so jih zaposleni prijazno sprejeli in jim najprej predstavili COBISS – Virtualno knjižnico Slovenije, kako preko spleta brskati po različnih knjižnicah in si rezervirati oz. podaljšati gradivo. Prav tako so izvedeli, kako si to aplikacijo naložiti na pametne telefone. Nato jih je knjižničarka pospremila do mladinskega oddelka in jim povedala razlog obiska njihove knjižnice. Učenci so z zanimanjem prisluhnili poučni zgodbici. Kot darilo je vsak učenec prejel knjigo Elvis Škorc, genialni štor. Mladinski roman pisateljice Janje Vidmar bodo učenci prebrali za domače branje. Na koncu so se še sprehodili med knjižnimi policami, člani pa so si lahko knjige tudi izposodili. Preživeli so poučen in aktiven dopoldan.

 Jasna Medved

(FOTOUTRINKI)