PROJEKT TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA

V letošnjem šolskem letu je naša šola sodelovala na 29. festivalu Turizmu pomaga lastna glava. V okviru projekta je v torek, 24. 3. 2015, v Mercatorjevem centru na Ptuju potekala turistična tržnica, na kateri je sodelovalo dvanajst osnovnih šol iz Spodnjega Podravja. Učenci naše šole so na stojnici predstavljali turistični produkt zgodovinski-raziskovalni tabor v Sterntalu, na katerem bi lahko mladi izvedeli več o dogajanju v Kidričevem v času prve svetovne vojne. Naša stojnica je predstavljala lesen vhod v nekdanjo vojaško bolnico Kutná Hora, ki je v Sterntalu delovala v letih 1915-1917, pripravili pa smo jo v sodelovanju z Zgodovinskim društvom Kidričevo. Obiskovalce smo na stojnici pogostili s koruzno vojno torto ter grenadirmaršem – siromašno jedjo iz krompirja in testenin, ki so jo pogosto uživali vojaki v času prve svetovne vojne. Prejeli smo srebrno priznanje. Oglejte si nekaj utrinkov.

Mentorica: Klavdija Murko

(fotoutrinki)