PROSLAVA OB PREŠERNOVEM DNEVU

proslava_ob_presernovem_dnevu Na naši šoli se je 7. februarja 2017 odvijala proslava ob kulturnem prazniku. Učenci matične in podružnične šole Lovrenc smo se ta dan 1. šolsko uro zbrali v večnamenskem prostoru šole. Proslava se je pričela s slovensko himno, ki jo je zapela prvošolka Lina Majcenovič, prav tako pa so za kulturni program v celoti poskrbeli naši najmlajši – prvošolčki. Čeprav so še majhni, že vedo veliko o Prešernovem življenju, nekoliko manj pa poznajo njegova dela. V tem starostnem obdobju so jim bližje pesmi Otona Župančiča in Toneta Pavčka. Predstavili so se z recitacijami Župančičevih pesmi, pevsko-instrumentalnimi točkami in plesno točko ter poželi bučen aplavz.

Na koncu je na oder stopila še gospa ravnateljica, spregovorila nekaj besed o kulturi ter se zahvalila nastopajočim za čudovito izvedene točke.

 Nia Bauman (6. b) in  Kaja Muršec (7. a)

VIDEO

 

(fotoutrinki)