1.  KULTURNI DAN

V ponedeljek, 24. 9. 2018, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda kulturni dan. Malo prej kot po navadi  smo se odpravili na malico, po malici pa se hitro obuli in oblekli ter se odpravili proti avtobusni postaji, kjer so nas že čakali trije avtobusi. Odpeljali so nas na Ptuj. Po izstopu smo se peš podali do gledališča, kjer smo si ogledali predstavo iCankar. Predstavo, detektivko za mlade, je režirala Maruša Kink, odigrali pa so jo Nataša Keser, Jure Kopušar ter nam vsem dobro znan in priljubljen igralec Domen Valič. Predstava je bila zanimiva ter poučna. Po predstavi so se šestošolci odpravili v Zgodovinski arhiv, devetošolci so obiskali OŠ Ljudevita Pivka, sedmošolci in osmošolci pa so se odpravili v Knjižnico Ivana Potrča. Osmošolci so si ogledali Študijski in Domoznanski oddelek, sedmošolci pa so obiskali knjižnico v okviru projekta »Rastem s knjigo«. Gre za nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Naučili so se, kako poiskati in rezervirati knjižno gradivo v Cobissu, v Mladinskem oddelku pa je knjižničarka predstavila knjigo Avtobus ob treh, katero so sedmošolci dobili v dar. Nekateri učenci so se tudi včlanili v knjižnico in si izposodili knjige.

Čas je hitro minil in na parkirišču pod gradom so nas že čakali avtobusi. Preživeli smo prijeten dan, kulturno obarvan z različnimi vsebinami.

Lana Serdinšek in Neja Kelc, 7. a
(Šolsko novinarstvo)

(fotoutrinki)