PRVOŠOLČKI POSTALI ČLANI ŠOLSKE KNJIŽNICE

 17. septembra smo na vseh slovenskih osnovnih šolah začeli bralno leto. Z letošnjim šolskim letom je naša knjižnica bogatejša za 46 novih bralcev. Vsi so že komaj čakali dan, ko bodo lahko kot šolarji vstopili tudi skozi vrata šolske knjižnice, zato smo se odločili, da tretji teden v septembru sprejmemo naše najmlajše v šolsko knjižnico. Ob tokratnem posebnem obisku knjižnice smo se še natančneje kot prejšnja leta seznanili s knjižničnim redom oz. ukrepi, ki preprečujejo širjenje koronavirusa, ter s potekom izposoje in vračila gradiva. Dogovorili smo se, da si bodo pred vsakim obiskom knjižnice umili rokice in da bodo v knjižnico prihajali v manjših skupinah. Knjige, ki jih bodo vrnili, bomo dali za tri dni v karanteno oz. jih razkužili. Učenci so obljubili, da bodo vsi osvojili bralno značko in eko bralno značko in držimo pesti, da jim bo uspelo. Vsi so v dar prejeli še slikanico Smejalnik in cvililna zavora avtorja Slavka Pregla in ilustratorja Kostje Gatnika. Knjige tudi letos podarja Društvo Bralna značka Slovenije ob zvesti podpori sponzorjev in Javne agencije za knjigo Republike Slovenije. Knjigo prejmejo prvošolci po celi Sloveniji in slovenski otroci zunaj slovenskih meja.

Bodimo otrokom zgled – berimo tudi sami!

Jasna Medved