PUSTNO RAJANJE Z DEJANOM VUNJAKOM

Na pustni ponedeljek je na naši šoli potekalo pustno rajanje. Letos smo ga tako kot lani nameravali izvesti v Parku mladosti, vendar nam je močno sneženje pokvarilo načrte, zato so se vsi načrtovani dogodki prestavili v šolske prostore in športno dvorano. V šoli smo se našemljeni zbrali ob deveti uri. Pred rajanjem smo si v matičnih učilnicah ogledali še poučne filmčke o kurentih ali korantih. Nato smo se zbrali v telovadnici, kjer so nas obiskali pravi kurenti in zaplesali njihov znameniti ples. Poleg kurentov pa je bilo moč videti raznolike maske: zajčke, miške, pokače, hudičke, princeske, vile, čarovnice … Za vrhunec dneva je poskrbel glasbenik Dejan Vunjak, ki je s svojimi pesmimi dodobra ogrel vse prisotne, tako da plesu in petju ni bilo videti konca. Tudi v kratkem odmoru je Dejan Vunjak imel polne roke dela, saj otrok, ki so si želeli njegov avtogram in se z njim fotografirati, ni bilo malo. Tale pust nam bo ostal v nepozabnem spominu.

Kaja Muršec in Tina Aubelj (8. a), Nia Bauman (7. b)
(Šolsko novinarstvo)

(fotoutrinki)