RASTEM S KNJIGO

 V torek, 25. 10. 2016, smo se učenci 7. razredov v okviru projekta Rastem s knjigo odpravili na Ptujski grad, v Zgodovinski arhiv in Knjižnico Ivana Potrča Ptuj. Na Ptujskem gradu smo si ogledali zbirko glasbil in zbirko fevdalne stanovanjske kulture. Po vodenem ogledu smo se na poti do knjižnice ustavili še v Zgodovinskem arhivu. Tam nam je arhivar predstavil dejavnosti arhiva ter delo arhivarjev, nato pa smo si še v kletnih prostorih ogledali zbirko arhiva in bili navdušeni. Dan smo zaključili v Knjižnici Ivana Potrča, kje so nas seznanili z iskanjem gradiva po COBISSU, podaljševanjem in rezerviranjem gradiva ter kako naložiti različne aplikacije, povezane s knjižnico, na mobilne telefone in tablice. Nato smo se preselili v mladinski oddelek, kjer nam je knjižničarka predstavila projekt Rastem s knjigo, prebrala delček zgodbe iz knjige Kit na plaži, katero smo vsi prisotni prejeli v dar. Na koncu smo se še sami sprehodili po knjižnici in si izposodili knjige.

Preživeli smo lep dopoldan, poln novega znanja in spoznanj.

Kaja Muršec, 7. a
(novinarski krožek)

kip1   kip2   kip3   kip5   kip4   kip6