SOBOTNI NARAVOSLOVNI DAN

Sobota, 2. 2. 2019, je bila za vse osnovnošolce delovna sobota. Učenci od 6. do 9. razreda smo imeli ta dan naravoslovni dan. V šolo smo prišli kot običajno in že prvo uro pričeli z delom. Na šoli je potekalo sedem delavnic. 6. razredi so imeli matematično delavnico, 7. razredi pa smo bili vključeni v delavnici poskusi v kemiji in izdelovanje živali. Za izdelavo živali smo si od doma prinesli različne materiale. Pri poskusih v kemiji nam je učiteljica najprej podala natančna navodila, kako naj poskus izvedemo na čim bolj varen način. Delali smo izbruh barvnega vulkana iz vodikovega peroksida. V čašo smo dali nekaj kvasa in mila, nato zmešali in v epruvete kanili nekaj kapljic barve. Potem smo dodali mešanico kvasa in mila ter na koncu dodali še vodikov peroksid. Tako je nastal izbruh barvnega vulkana. Ko je izbruhnil, je nastala milnica. Poskusili smo tudi dati tlečo palčko v epruvete, kjer je bila pena, in epruveta se je zasvetila, pena pa je počasi izginjala. 8. razredi so izdelovali celice in merili kapaciteto pljuč, 9. razredi pa so sodelovali v delavnici orientacije in izdelovali DNK.

Kljub temu da smo morali v soboto v šolo, nam ni bilo žal, saj smo osvojili veliko novega znanja in pri tem uživali.

Novinarski krožek

(fotoutrinki)