V nedeljo, 8. septembra 2019, je v Kungoti pri Ptuju potekala 13. kulturno-zabavna prireditev Zahvala polju, na kateri so se naše učenke preizkusile v pripravi »bobovih« cmokov. Na prireditvi je v kuhanju cmokov sodelovalo šest ekip iz štirih osnovnih šol, poleg naše šole so sodelovale še OŠ Hajdina, OŠ Starše in OŠ Cirkovce.

Za kuharskim pultom so našo šolo zastopale dve ekipi osmošolk: Nika Maroh, Eva Zajc, Nika Božičko so pripravljale slivove cmoke, Staša Mrčinko, Veronika Vera Muršec in Laura Predikaka pa marelične cmoke.

Obiskovalci so lahko poskusili cmoke z različnimi posipi, kot so mleti orehi, kokos, sladkor, cimet itd. Po številu prodanih kuponov so učenke dosegle prvo mesto z marelični cmoki ter tretje mesto s slivovimi cmoki, za kar jim iskreno čestitamo. Skupno so tako pridobile 350 evrov za šolski sklad.

Prireditev so popestrili tudi učenci plesne skupine podružnice Lovrenc na Dr. polju ter ansambelska skupina Mačkoni.

Veselimo se naslednje prireditve!

 

FOTOUTRINKI