Torek, 8. 10. 2019, je bil za naše prvošolce prav poseben dan, saj so bili sprejeti v Skupnost učencev šole. Ob tej priložnosti so se s kulturnim programom predstavili otroški pevski zbor in starejši učenci s plesnimi ter glasbenimi točkami.

Skupnost učencev šole jih je medse sprejela s podeljeno listino, sledila pa je slavnostna zaobljuba, da bodo vseh devet let šolanja ostali vestni učenci. Po koncu programa so se posladkali s sadno ali čokoladno torto, nato pa so veselo zaplesali. Prireditev je potekala v Tednu otroka, ki ob 30. obletnici Konvencije o otrokovih pravicah osvetljuje otrokove pravice. Zaradi pravice do izobrazbe, ki jo imajo vsi otroci sveta, so si prvošolci simbolično odnesli domov tudi izrezljane začetnice svojih imen, ki so krasile prostor prireditve.

Prvošolcem želimo, da bi v šoli dosegli veliko uspehov, stkali prisrčna prijateljstva ter ustvarili nepozabne spomine na šolske dni.

Srečno!

Mentorica SU: Klavdija Murko

(FOTOUTRINKI)