V torek, 14. 5. 2019, smo se učenke 9. razreda z mentorico go. Klavdijo Murko odpravile v Mursko Soboto, kjer smo zagovarjale raziskovalno nalogo z naslovom Degradirana območja v Občini Kidričevo. Sodelovale smo na področju geografije, kjer je bilo predstavljenih šest nalog. Na koncu raziskovanja smo v naši občini ugotovile skupno devetnajst funkcionalno degradiranih območij. Za vsako območje smo zapisale, katerega tipa je, določile opuščenost, vzdrževanost, sum na socialno in okoljsko degradacijo, razvojne ovire ter predviden čas reaktivacije. Podale smo tudi svoje predloge za ponovno oživitev teh območij, ki smo jih s pomočjo nasvetov mentorice ge. Aleksandre Vidovič tudi likovno poustvarile. Dobljene rezultate smo primerjale z registrom Celovita metodologija, ki je bil vzpostavljen pred dvema letoma. Glede nadaljnjih načrtov za ta območja smo opravile tudi intervju z županom Občine Kidričevo g. Antonom Leskovarjem ter mu predstavile svoje ideje, ki so se mu zdele  zanimive. Osvojile smo srebrno priznanje. S to izkušnjo smo se veliko naučile, potrebno pa je bilo veliko vztrajnosti in vloženega truda.

Kaja Muršec (9. a), Jana Aubelj (9. a), Neja Kupčič (9. b)

Na srečanju skupaj z recenzentko dr. Tatjano Kikec