13. 12. 2016 smo se učenci OŠ Kidričevo in OŠ Žetale, ki obiskujemo izbirni predmet poskusi v kemiji, odpravili v Ljubljano. Ogledali smo si Institut Jožef Stefan in napravili nekaj poskusov s tekočim dušikom. Videli smo tudi, kako se naredi steklo oz. kaj lahko iz njega dobimo.

Dan smo nadaljevali z ogledom Hiše eksperimentov ali centra znanosti, kjer so nam prikazali različne eksperimente.

Kasneje smo se odpravili v parlament Republike Slovenije. V parlamentu nam je gospa povedala, zakaj so redne seje in kako deluje parlament. Prelevili smo se v poslance in si za kratek čas tudi ogledali redno sejo.

Dan je hitro minil, zato je nastopil čas odhoda domov, kamor smo se vrnili polni vtisov, znanj in prijetnih doživetij.

 

Blažka Škafar, Larisa Lampret, Adrijana Zelenjak (9. a)

(novinarski krožek)