Svetovni dan knjige praznujemo od leta 1995. Na ta datum je umrl španski pisatelj Miguel de Cervantes, avtor Don Kihota. Leta 1616, prav na ta dan, se je poslovil William Shakespeare. Zato je UNESCO 23. april posvetil knjigam in njihovim avtorjem.

Ta dan je namenjen predvsem promociji branja in opominjanju, kako je branje pomembno za človeški razvoj. K branju je pomembno spodbuditi otroke in mladostnike in jim branje približati na način, da bodo v knjigah našli veselje in priložnost za odkrivanje novih domišljijskih svetov.

Že Albert Einstein je poudarjal pomembnost branja otrokom in dejal: »Če želite, da bodo otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bodo še bolj pametni, jim berite še več pravljic.«

In vi, kdaj ste nazadnje poslušali ali brali pravljico? Kar preberite jo. Zase ali celi družini.

Če vas zanima, kako nastane dobra knjiga, se pridružite Firbcologom, ki so obiskali znana slovenska avtorja.

https://otroski.rtvslo.si/firbcologi/prispevek/620