TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V petek, 17. 11. 2017, so nas v šolski jedilnici pričakale praznično pogrnjene mize. Tega dne smo se pridružili vseslovenskemu projektu »Tradicionalni slovenski zajtrk«, ki poteka vsako leto tretji petek v novembru.  Zajtrkovali smo kruh, med, maslo, mleko ter jabolko. Prednost dajemo lokalno pridelanim živilom. Raziskave so pokazale, da ena tretjina slovenskih otrok še vedno ne zajtrkuje. Po končanem zajtrku smo se odpravili v večnamenski prostor, kjer smo zapeli pesem Lojzeta Slaka Čebelice. Po odpeti pesmi smo se pridno vrnili v učilnice in  nadaljevali s poukom.

Kaja Muršec, 8. a
(Šolsko novinarstvo)

(FOTOUTRINKI)

Ali se zavedamo, kako pomemben je zajtrk? (več…)

 

 

V svetu vsako leto zavržemo 1,3 milijarde ton hrane, kar je približno tretjina vse hrane.
Samo v Sloveniji smo v zadnjih letih povprečno zavrgli skoraj 170 tisoč ton hrane v enem letu,
kar je približno 82 kg na prebivalca.

… iz naše jedilnice  🙁

Likovne izdelke na temo Tradicionalni slovenski zajtrk so pripravili učenci 6. – 9. razredov.