Devet osmošolk je v letošnjem šolskem letu v okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava spoznavalo kulturno dediščino domačega kraja. Turistična zveza Slovenije je namreč vodilno nit letošnje priprave turističnih programov posvetila evropskemu letu kulturne dediščine 2018. Pod naslovom Kultura in turizem so učenke pripravile idejni načrt za kulturno-turistično pot po Kidričevem, katere ciljna skupina so otroci. Da bi bil otrokom program všeč, so vanj vključile svojo zgodbo o škratu Šumarju, ki bi ga udeleženci poti iskali preko njegovih stopinj, istočasno pa spoznavali dediščino kraja.

Na zaključni prireditvi projekta, ki je potekala v torek, 20. 3. 2018, v Mercator centru Tabor v Mariboru so učenke na turistični tržnici promovirale kulturno-turistično pot in se predstavile s plesnim nastopom. Manjkal ni niti škrat Šumar in njegovo pecivo, ki so ga učenke pripravile same. Osvojile so srebrno priznanje. Čestitamo!

Mentorici: Klavdija Murko in Aleksandra Vidovič

(fotoutrinki)