VRTEŠKI OTROCI IN VZGOJITELJICE OBISKALI ŠOLSKO KNJIŽNICO

V torek, 5. 2. 2019, so šolsko knjižnico obiskali otroci in vzgojiteljice Vrtca Kidričevo. Zapovrstjo so se izmenjale naslednje skupine: Želvice, Žabice, Polžki, Račke, Muce, Stonoge, Čebele, Ježi, Veverice in Delfini. Otroci so si ogledali knjižnico in se seznanili z njenimi dejavnostmi, brskali so po knjižnem gradivu ter se naučili, kako ravnati s knjigo. Program je bil prilagojen starostni stopnji otrok iz posamezne skupine. Vse skupine so pozorno prisluhnile slovenski ljudski pravljici.
Tako otroci kot odrasli smo v druženju s knjigami zelo uživali. Pomembno je, da otrokom že v zgodnjih letih beremo, pripovedujemo in se z njimi pogovarjamo. Z odkrivanjem sveta iz knjig bodo med drugim lažje spoznavali pravi svet. Izredno pa me veseli, da obisk otrok šolske knjižnice ni v letu enkratni dogodek, saj vzgojiteljice poskrbijo, da se v šolski knjižnici večkrat srečamo in tako je tudi s pomočjo tega prehod v šolo lažji.
Za konec pa naj dodam, da nikoli ni prezgodaj, da začnemo brati otroku.
Naj branje postane vsakdanji obred!

Jasna Medved

(fotoutrinki)