V sredo, 7. 9. 2022, smo se učenci 9. razredov OŠ Kidričevo odpravili na zaključno ekskurzijo na Primorsko.
Ob 6.30 smo se pripravljali, da odrinemo. Ob 7.00 smo se že peljali. Postali smo v Trojanah – kjer smo se okrepčali – kasneje pa nas je voznik avtobusa odpeljal do Vojaškega muzeja Pivka. V muzeju smo se razdelili dve skupini – a. in b. razred – dragocenosti pa sta nam predstavila vodiča. Ogledali smo si razna prevozna sredstva (podmornico, tanke, topove, lokomotivo, letala…) in manjše predmete, kot so zaščitne maske, oblačila, orožje … V trgovini smo si lahko kupili spominek ali kos vojaške opreme.
Pot smo nadaljevali proti morju. Ogledali smo si Piran, kasneje smo se potepali po Portorožu. Izkoristili smo čas karseda najbolje. Med tem časom so se nekateri izmed nas odpravili plavat v morje, drugi so bili lačni, zato so kaj prigriznili v bližnji restavraciji, nekateri oboje.
Počasi smo se odpravili domov. Proti večeru nas je avtobus odložil pred šolo, in tako se je naš izlet končal.
Bilo je krasno in ni mi žal, da sem se ga udeležila.

Mia Turk, 9. b