Petek, 10. 5. 2019, se je začel nenavadno. Skoraj smo zamudili na avtobus. Vožnja do Ljubljane se mi ni zdela dolga, saj smo se ves čas zabavali. Ko smo prispeli v  Pionirski dom, smo si ogledali zmagovalne likovne izdelke in fotografije. Letos smo učenci na likovnem in literarnem področju ustvarjali na temo Snemimo roza-modra očala: Ustvarjajmo družbo enakih možnosti in priložnosti za dekleta in fante. Prireditev je bila zelo zanimiva, saj smo na začetku videli gledališko predstavo, ki so jo odigrali učenci OŠ Artiče, nagovoril pa nas je tudi minister za zunanje zadeve g. Miro Cerar. Devetošolec Tom Li Dobnik je za svojo fotografijo v kategoriji tretje triade dosegel 3. mesto, sam pa sem se z likovnim izdelkom »Vesolje« uvrstil na državni nivo. Na državni nivo se je uvrstil tudi literarni prispevek devetošolca Lovra Valenka. Po končani prireditvi smo dobili malico, vendar smo se odločili tudi za malico v mestu. Ker smo se razdelili v dve skupini, sva z učiteljico odšla poiskat devetošolce. Smešno je bilo, da sva jim telefonirala, ko so bili oddaljeni samo dva metra od naju. Privoščili smo si tudi zaslužen sladoled in se odpravili na avtobusno postajo ter odpeljali proti domu. Ta dan se mi je zdel fantastičen.

Rok Kundih, 7. b

(fotoutrinki)

3. mesto v kategoriji fotografija – 3. triada

TOM LI DOBNIK

“Snemimo roza-modra očala”

ČESTITAMO!!!

Nagrajena fotografija: