ZAKLJUČNI IZLET OSMOŠOLCEV

V sredo, 13. 6. 2018, smo se učenci dveh osmih razredov podali na tako težko pričakovani zaključni izlet, in sicer na prelepo Gorenjsko. Najprej smo si ogledali rojstno hišo največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. V Vrbi na Gorenjskem, kjer ta hiša tudi stoji, smo se naučili veliko novega in tudi Franceta Prešerna spoznali v drugačni luči. Predavatelj nas je znal tudi nasmejati. Sledila je še kratka panoramska vožnja z avtobusom vse do slapa Savice. Med potjo smo lahko občudovali razne vrhove gor, lepote Gorenjske in nenazadnje tudi Blejsko ter Bohinjsko jezero. Ob prihodu do začetka poti do slapa Savice smo nekaj na hitro pojedli, nato pa se pripravili na kratek pohod. Nekje 553 stopnic (toliko smo jih  prešteli) smo morali prehoditi v eno smer do slapa. Ob prihodu pa nas je navdušila ravno ta veličastnost slapa, kot jo veliko ljudi opisuje. Odpravili smo se še na Bled in se malce sprehodili, vmes pa si privoščili še najboljši blejski sladoled. Na poti nazaj smo se ustavili še v restavraciji s hitro prehrano.

Pa se je še en šolski dan končal z nasmehom in nam dal dodatni zagon za naprej.

Tina Aubelj, 8. a
(Šolsko novinarstvo)