V sredo, 28. 11. 2018, so učenci, predstavniki oddelkov od prvega do devetega razreda, v spominskem parku Kidričevo zasadili devet novih dreves.

Učence je k temu plemenitemu dejanju povabil župan Občine Kidričevo g. Anton Leskovar, in sicer na šolski prireditvi, na kateri smo podpisali skupno eko poslanstvo občine in šole, imenovano Ekolistina.

V parku so bile ob prihodu že skopane luknje, v katere so učenci z veseljem zasadili drevesa, njihove korenine pa zasuli z zemljo. Z zasaditvijo je vsak razred simbolično postal skrbnik enega izmed dreves.

Opazovali bodo lahko njihovo rast, cvetenje, bujnost ter se pod njimi v poletnih dneh prijetno ohladili. Novemu parku bodo slikovito podobo dajale tri okrasne češnje in gledičije, dve okrasni slivi ter ambrovec.

Sajenje dreves predstavlja trajnostni način življenja in razmišljanja, zato si želimo, da nova drevesa poženejo trdne in trajne korenine.

 

Koordinatorica Ekošole:

Klavdija Murko

(FOTOUTRINKI)