Letošnja Mala Groharjeva kolonija, ki se je tradicionalno dogajala zadnji petek v septembru v Škofji Loki, je zaradi korone bila izvedena v dopisni obliki. Učenci so tokrat sproščeno ustvarjanje na prostem in druženje z ostalimi sovrstniki iz 30 osnovnih šol Slovenije, zamenjali za ustvarjanje v šolskih klopeh. Kljub temu, so učenci naše šole zelo uživali in se potrudili po najboljših močeh, saj je kolonija tekmovalnega značaja. Deset najboljših del je namreč nagrajenih z izdajo natiskane priložnostne razglednice, avtorji pa s slikarskim stojalom. Naša šola se lahko pohvali s številnimi nagrajenci Male Groharjeve kolonije (Vanja Meglič, Laura Sršen, Patrik Komljenović, Tjaša Hazenmali, Sandra Žumer, Andreja Pevec Podgornik, Tjaša Kerin, Luka Gašparič in nagrajenka lanskega leta Eva Hentak).

Letošnji udeleženci dopisne Male Groharjeve kolonije 2020 so Tija Tamše (8. a), Anna Nikola Medne (9. a) in Tim Mlinarič (9. b). Učenci so tokrat ustvarjali po opazovanju fotografij Škofje Loke, izbrali so si različne likovne tehnike in se izrazili v svojem lastnem slogu.

mentorica: Aleksandra Vidovič