OBISKALA NAS JE ESTONSKA PISATELJICA

Naša mala knjižnica je mednarodni projekt, ki poteka v Sloveniji že 11. leto, deluje pa pod okriljem založbe KUD Sodobnost. V njem sodeluje že skoraj polovica slovenskih šol. Tako so v ta projekt že drugo leto vključeni tudi učenci matične in podružnične šole, in sicer od 1. do 5. razreda. Namen projekta je spodbuditi mlade k branju ter promovirati evropske avtorje in ilustratorje, ki so na domačih tleh dobro uveljavljeni, ne pa toliko v tujini. Učenci ne berejo samo predpisanih knjig, ampak rešujejo tudi Ustvarjalnike, v katerih so naloge, ki temo in knjigo predstavijo otrokom na način, da ga pritegnejo.

Tako je minuli teden prvošolčke matične šole obiskala estonska pisateljica Hilli Rand. Randova je ena od 12 pisateljic in pisateljev, ki so vključeni v mednarodni projekt Naša mala knjižnica. Prvošolčki so prebrali njeno knjigo Beli in črni muc, ki pripoveduje o dveh pogumnih, pametnih in odgovornih mačkonih, ki skozi dogodke otroke učita pogledovati na uro, pa tudi o spoštovanju, prijateljstvu in dolžnostih. Pisateljica je otrokom predstavila svojo knjigo oz. idejo za nastanek zgodbe, ob druženju z avtorico pa so učenci spoznavali tudi Estonijo in njen jezik.

Jasna Medved

(fotoutrinki)