PRVOŠOLČKI POSTALI ČLANI ŠOLSKE KNJIŽNICE

 

BRATI pomeni početi podvige.
BRATI je možno marsikaj.
Recimo: grozdje in fige in knjige
in med BRATI še kaj.

(Tone Pavček)

 

Pogumno in polni pričakovanj smo vstopili v novo šolsko leto, ki tako otrokom kot staršem in učiteljem prinaša kopico dolžnosti in obveznosti, verjamem pa, da bomo v tej naglici našli tudi čas za branje kakovostnih knjig in bili pri tej dejavnosti vzgled tudi otrokom. 3. 9. je v matično in podružnično šolo zakorakalo kar 42 prvošolcev. Ker se vsi trudimo otrokom čim bolj privzgojiti bralno kulturo in ker izvajamo številne dejavnosti, ki spodbujajo branje otrok, smo se odločili, da že kar drugi teden v septembru sprejmemo naše najmlajše v šolsko knjižnico. Veliko otrok je v preteklih letih že večkrat obiskalo šolsko knjižnico z vzgojiteljicami iz vrtca, tako da jim prostor ni bil tuj. Ob tokratnem posebnem obisku knjižnice smo se še natančneje seznanili s knjižničnim redom ter s potekom izposoje in vračila gradiva. V nadaljevanju so z zanimanjem prisluhnili poučni pravljici Lev v knjižnici, na koncu pa je vsak prejel svojo člansko izkaznico. Vsi učenci so v dar prejeli tudi slikanico Kotiček na koncu sveta avtorice Anje Štefan z ilustracijami Marjance Jemec Božič.

Pa veliko užitkov na bralnem potovanju.

Jasna Medved

PRVOŠOLČKI V KNJIŽNICI