PROJEKT RASTEM S KNJIGO

V četrtek, 22. 3. 2018, smo se sedmošolci v okviru projekta »Rastem s knjigo« odpravili na Ptuj. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina se je odpravila do Zgodovinskega arhiva Ptuj. Tam smo izvedeli veliko novega o delu arhivista in o arhivu nasploh ter si ogledali arhivska skladišča. Druga skupina se je sprehodila do Ptujskega gradu in si vodeno ogledala tri zbirke. Nato sta se skupini zamenjali, tako da smo vsi vse videli in slišali.

Po končanem ogledu arhiva in gradu smo se odpravili do Knjižnice Ivana Potrča. Tam so nas prijetno sprejeli in nam predstavili COBISS – Virtualno knjižnico Slovenije, kako preko spleta brskati po različnih knjižnicah in si rezervirati oz. podaljšati gradivo. Prav tako smo izvedeli, kako si to aplikacijo naložiti na pametne telefone. Nato nas je knjižničarka pospremila do mladinskega oddelka, v katerem se nahaja tudi pravljična soba, in nam ga predstavila ter prebrala nekaj zanimivih pesmi. Kot darilo je vsak učenec prejel knjigo Zvezde vabijo, to je mladinski roman avtorja Mihe Mazzinija. Na koncu smo se še sami lahko sprehodili med knjižnimi policami, člani pa smo si lahko knjige tudi izposodili. Preživeli smo poučen in aktiven dopoldan.

Nia Bauman, 7. b
(Šolsko novinarstvo)

(fotoutrinki)