ŠOLSKI PARLAMENT

Dne 30. 1. 2018 je na naši šoli potekal otroški parlament, kjer že nekaj let zapored izbiramo predstavnika, ki bo predstavljal naše barve na občinskem otroškem parlamentu. Tema 28. otroškega parlamenta je bila »Šolstvo in šolski sistem«. Ta tema je nam učencem res zelo blizu in s pripravo predstavitev nismo imeli pretiranih težav. Na zasedanju je vse prisotne najprej pozdravila učiteljica Klavdija Murko, ki je letošnji parlament tudi vodila. Za tem pa smo začeli s predstavitvami razredov, in sicer od tretjega do devetega razreda. Že takoj po začetnih predstavitvah smo ugotovili, da ima vsak svoje mnenje in izbrano temo predstavi na različne načine. Res je, da so bile prve predstavitve kratke, ampak kar so nam mlajši učenci povedali, je bilo neprecenljivo. Predstavitve so se po kvaliteti začele stopnjevati in kar hitro so svojo besedo dobili tudi deveti razredi. Po končanih predstavitvah pa smo se učenci od šestega do devetega razreda letos prvič lotili osrednjega dela – pogovarjanje in podajanje mnenj o različnih temah. Ugotovitve smo strnili na tablo, ki smo jo kasneje tudi pofotografirali. Čakal nas je še zadnji korak – izbrati predstavnika za občinski otroški parlament. Na tabli so se znašla tri imena. Po napetem glasovanju je zmagala Sanja Krajnc in tako postala šolska predstavnica za občinski otroški parlament.

 Šolsko novinarstvo

(fotoutrinki)