Nasmejani obrazi, stiski rok in lepe želje, iskrice pričakovanj v očeh najmlajših – vse to je mesec december. Za večino ljudi je to najlepši mesec. V tem času potekajo številne prireditve v mestih, šolah in vrtcih, najmlajši pa se najbolj veselijo obiska treh dobrih mož: Miklavža, Božička in dedka Mraza. Kot vsako leto do zdaj so pevci OŠ Kidričevo in podružnice Lovrenc pod mentorstvom zborovodkinje Liljane Krošl pripravili božični koncert, ki smo ga spremljali v nedeljo, 18. 12. 2016 v Parku mladosti v Kidričevem. Kljub mrazu se je zbralo veliko število obiskovalcev.

Koncert so otvorili najmlajši, ki obiskujejo glasbene urice. Predstavili so se z dvema pesmima: Snežinke in Klobučki sreče.

OTROŠKI PEVSKI ZBOR je zapel tri pesmi: Sestrica porednica, Ples snežink in Delamo snežaka.

PEVCI SOLISTI so zapeli štiri pesmi: Kamor me vodi srce, Nasmeh življenja, Nora noč in Ne čakaj na maj.

MLADINSKI PEVSKI ZBOR je zapel tri pesmi: Ko se smeješ, All of me ter Na božično noč.

Učenci izbirnega predmeta GLASBENA DELA so zaplesali na pesem All I Want for Christmas.

ZAKLJUČNI PESMI OPZ in MPZ sta bili Bela snežinka in Jingle Bells.

Jasna Medved