Najbolj me je pritegnila vožnja z nevidnim vlakcem. Vodil nas je krt Oli. Vožnja je bila projekcija v 3 D-ju. Najbolj je bila zanimiva Olijeva kuhinja, ker smo si ogledali nekaj dobrih sladic.

Ogledali smo si tudi kamnine in minerale. Po geološkem muzeju smo se z vlakcem odpeljali do prostora, kjer se je nekoč nahajal vulkan. Voznik vlakca nam je dovolil iskati minerale. Nekateri med nami so jih našli, nekateri ne.

Potem nam je voznik povedal legendo o kačjem zmaju.

Ta pravi, da je pred davnimi časi živel kralj. Bil je zelo prijazen. Nekega dne je na grad prišel zmaj. Kralj ga je vzel pod streho in zmaj je zelo dolgo živel v gradu. Dobil je zlato krono. Nekega dne pa je kralj umrl. V grad je prišel novi kralj, a je bil neprijazen. Hotel je dobiti zmajevo krono, zato je nekega večera prišel do njega in mu jo vzel. Zmaj je to videl in odšel za njim. V trenutku so se zaprla grajska vrata in zmaj se je zaletel vanja. Umrl je, kralj pa je bil srečen, kot še nikoli poprej.

ALJA JANČEC, 6. B

Oli je krt, ki je bil vulkanolog in je dobil ime po kamnu olivin.

Doživel sem najboljšo vožnjo v mojem imenu. Spet smo dobili 3 D-očala. Nadeli smo si jih in sedli v nekakšen vlakec smrti. Vlak ni speljal zares, zato smo imeli očala za film, ki bi nas naj popeljal. Enako se je dogajalo v filmu in na vlaku.

Potem smo šli na najboljši del dneva. Z vlakom za turiste smo se zapeljali do kamnoloma, kjer smo iskali olivin. Seveda je največji car in srečnež prvi našel kos. To sem bil jaz!

JAN DAJČMAN, 6. B

Ko smo prišli v naslednjo sobo, nam je krtek Oli, ki nas je vedno spremljal, zastavil tri vprašanja. Če nanja nisi odgovoril pravilno, nisi smel iti v naslednjo sobo.

NIKA LOZINŠEK, 6. B

Najbolj smo se s sošolci zabavali v Vulkaniji; vsi smo imeli nasmeške, velike do ušes.

Ko smo gledali film, je po nas pričelo deževati, med dinozavrovo hojo nas je metalo gor in dol po stolih. Bilo je enkratno!

Spet je sledila ozka pot, na kateri smo videli prave dragulje iz Brazilije.

NIA BAUMAN, 6. B

Priznam, nisem vedela, da je bil v Sloveniji vulkan.

No, malce smešna je bila tudi tista govorica tam. Komaj sem zadržala smeh.

Ko smo se približevali soncu, je bilo v prostoru svetleje in topleje, ko smo bili v morju, je škropila voda.

LARA PREDIKAKA, 6. B

Pravo doživetje je bila tudi Olijeva kuhinja, v kateri smo izvedeli, kako s pomočjo odličnih sestavin narediš sladice, ki predstavljajo kamnine.

V Vulkaniji je bila pravo doživetje tudi trgovinica, ki je ponujala prelepe stvari: verižice, zapestnice in minerale.

Nastanek Zemlje so nam pokazali v kinu, kjer je na nas kapljala voda.

ŽIVA GABROVEC, 6. B

Ogledali smo si staro hišo, kjer nam je gospod predstavil peč in izdelke.

SARA JEZA, 6. B

Pred očmi smo imeli velik televizor s 3 D-očali. Medtem sem se počutil fantastično, v sebi sem začutil veliko adrenalina in če bi lahko, bi to počel v nedogled.

Prišli smo tudi do postaje, kjer so bili v steni vgrajeni kristali, na eni postaji pa se je iz kamnin kadila para.

ŽIGA ROZMAN, 6. B

Spoznali smo gospoda, ki nam je pokazal, kako narediti kozarec iz gline.

Bilo mi je še všeč, ko smo iskali kamne.

ANAMARIJA JUS, 6. B

Najprej smo si ogledali Plečnikovo cerkev, potem smo odšli v Filovce, kjer smo si ogledali lončarstvo.

ROZALIJA LIA MURŠEC, 6. B

Po kosilu smo šli v grad Grad, kjer smo se skupaj fotografirali. Vlakec nas je peljal okrog Goričkega.

MATSVEI MARDZIASAU, 6. B

Odšli smo v Vulkanijo. Tam mi je bilo najbolj smešno to, da ko smo si nadeli čelade, so nam te bile prevelike. Zato so nekaterim popadale na tla, ko smo se peljali z adrenalinskim vlakcem.

Izumili smo pesem Vrnite nam žogo.

ANEJ KIRBIŠ, 6. B

(fotoutrinki)