FINALISTKI LITERARNEGA NATEČAJA RIMA RAJA

Letošnje šolsko leto je bil že osmič razpisan natečaj otroške poezije RIMA RAJA. Avtorji pesmi so bili razdeljeni v dve starostni skupini, in sicer v mlajšo (od 1. do 5. razreda) ter v starejšo (od 6. do 9. razreda). S svojimi pesmimi so sodelovali tudi naši učenci in bili zelo uspešni.

Anamarie Kores iz 4. a se je s pesmijo Naš kuža je pravi falot uvrstila med finaliste v mlajši skupini, Staša Mrčinko iz 7. a pa se je s pesmijo Midva med finaliste uvrstila v starejši skupini. V vsaki skupini so izbrali najboljših petnajst. Na zaključni prireditvi, ki bo potekala 15. 5. 2019 v Kulturnem domu Ivana Cankarja na Vrhniki, bodo finalisti predstavili svoje pesmi, prejeli ustrezne diplome, darilo in zbornik, v katerem bodo objavljene vse prejete pesmi. Prav tako bodo na sami prireditvi razglašene tudi uvrstitve na prva tri mesta v vsaki skupini posebej.

Mentorici:
Breda Križan in Jasna Medved

NAŠ KUŽA JE PRAVI FALOT

Naš kuža je še mladič,
a postal je pravi hudič.
Ime mu je Roko
in me rad prime za roko.

Rad nosi in grize copate,
a bojim se,
kako bo,
ko šel bo v svate.

Naš Roko je pravi falot,
saj rad pobegne skozi plot.

Rad igra se z muco
spet in spet,
skupaj rada smukneta
na potep.

 Anamarie Kores, 4. a

                                                            

MIDVA

Lahko živim v temi,
lahko sem sama.
A na svetlem te lažje stisnem k sebi,
trdnejša je vez med nama.

Kdaj se bo vesolje odločilo,
da naju bo zopet združilo?
Kdaj bo sonce posijalo,
ti nasmeh na obraz dalo?

Tako dolgo sva se iskala,
tako dolgo sva se bala,
tako dolgo sva živela,
tako dolgo hrepenela.

Staša Mrčinko, 7. a