ROKOVNIK VPISA NA SREDNJE ŠOLE ZA ŠOLSKO LETO 2023/2024

VABILO – TALUM: PRAKTIČNI PRIKAZ POKLICEV

Spoštovani starši in devetošolci.

Talum vas vabi na srečanje, da vam v živo  predstavi opravljanje izbranih poklicev in to  v realnem delovnem okolju.

Na letošnjem 12. Praktičnem prikazu poklicev v soboto, 11. februarja 2023, ob 9. uri bodo  predstavili delo mehatronika, elektrikarja, oblikovalca kovin orodjarja in metalurškega tehnika/livarja.

Priporočamo ogled in vas lepo pozdravljamo.

Suzana Strelec

VABILO – GIMAZIJA MARTINA SLOMŠKA V MARIBORU

“Dragi devetošolec, draga devetošolka,

vabljen-a na informativna dneva na Gimnazijo Antona Martina Slomška v Mariboru, še prej pa lahko v živo doživiš utrip gimnazije na Dnevu za radovedne, 27. 1. 2023. Vsi, ki razmišljate o bivanju v dijaškem domu, pa ste vabljeni na dogodek Dan in noč, kjer lahko preživite tudi večer in noč v našem dijaškem domu.

Veselimo se Tvojega obiska!”

Spoštovani starši,

obveščam vas, da je Razpis za vpis novincev v srednje šole za prihodnje šolsko leto 2023/2024 objavljen

na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport na naslovu: Vpis v srednjo šolo | GOV.SI

Preglejte ga skupaj s svojim otrokom, ki naj izbere tri srednje šole v svoj ožji izbor. Izbrane srednje šole boste skupaj obiskali v času informativnega dne.

Uspešno naprej,

pedagoginja Suzana Strelec

GIMNAZIJA PTUJ

1. Predstavitveni dogodki:
  • 24. 1.2023 organiziramo informativne pogovore  o naših programih in šoli in dajemo  možnost za pridobitev informacij že pred informativnim dnem:

– ob 16.30 za splošno gimnazijo,

– ob 17.30 za športni oddelek in umetniško gimnazijo.

Razgovori bodo potekali preko orodja ZOOM; povezava bo objavljena www.gimptuj.si  in FB GimPtuj. Razgovori so namenjeni tako učenkam_cem,  kot  staršem.

• 17. 2. in 18. 2. 2023 Informativni dan; predstavitev dejavnosti, priložnosti, možnosti in šole kot celote.
  • 16. 3. 2023 organiziramo Dan odprtih vrat, ko bomo ponovno ponudili priložnost za obisk pri nas, za dopolnitev informacijskega  mozaika in za vprašanja, ki še nimajo odgovorov.
  1. Umetniška gimnazija – likovna smer

Tudi za šolsko leto 2023/24 organiziramo brezplačne priprave na preizkus likovne nadarjenosti.

Priprave na preizkus likovne nadarjenosti organiziramo zato, da je preizkus za učence in učenke  poznana in manj stresna situacija. Priprave v prvem terminu _januar  bodo potekale 18.1. in 19.1. 2023, med 15. in 18. uro  na Gimnaziji Ptuj.

• Udeležba na pripravah nikakor ni pogoj za pristop k preizkusu in za uspešnost pri preizkusu likovne nadarjenosti.
  • Priporočamo pa, da se učenke_ci priprav udeležijo in spoznajo, kaj jih čaka na preizkusu.
  • Priporočamo udeležbo na obeh terminih, saj gre za obravnavo različnih tematik.
  • Na priprave je potrebna prijava. Prijavijo se najkasneje do  15.1. 2023

Prijavnica je v priponki. Prijavnico pošljejo na : Gimnazija Ptuj, Volkmerjeva cesta 15, 2250 Ptuj ali na darja.rokavec@guest.arnes.si s pripisom: Prijava – priprave_ likovna nadarjenost

Informacije in dostop do prijavnice bodo dostopni tudi na spletni strani www.gimptuj.si , v zavihku Vpis na GimPtuj 2023/2024 –informacije za osnovnošolce.

SREDNJEŠOLSKI VPISNIK 2023